12 farklı burç için 12 farklı dekorasyon!


Astrolojiye inanıyor musunuz bilemeyiz ancak inansanız da, inanmasanız da burçlarınızın özelliklerini ezbere sayabileceğinize eminiz! 🙂 

cristianavannini | arc: eklektik tarz tarz Oturma Odası

Astrolojiye inanan insanlar, yıldızların ve gezegenlerin doğum anlarındaki konumlarına göre karakterlerinin ve kişisel özelliklerinin belirlendiğini ve hayatlarının buna göre şekil alabileceğini düşünür. Astrolojiye inanmayan birçok insan ise yine de astrolojik falına şöyle bir göz atmadan duramaz, inanmamasına rağmen bu işin eğlenceli olduğunu düşünür. Kimi insan ise astroloji konusuyla hiç ilgilenmez. Bugünkü yazımız bu son grubun ilgisini hiç çekmeyebilir! Ama diğer iki grup, burçlarından yola çıkarak tahmin ettiğimiz, kişisel özelliklerine uygun dekorasyon örneklerimizi acaba beğenecek mi… Görelim, tespitlerimiz doğru mu?

1) Koç burcu

Yaşam gücüyle dolu, enerjik, son derece aktif ve yaratıcı koç burçlarının beğenileri genellikle sade ve zarif modern çizgiler üzerinedir. Renk seçimleri genelde açık renkler yönündedir ancak kırmızı gibi renkleri de detaylarda kullanabilirler.  Satın aldıklarıi kullandıkları ürünlerde kalite ararlar.

2) Boğa burcu

Mario Marino: rustik tarz tarz Yatak Odası

Boğa burcu mensupları üretken, çalışkan, iş bitirici ve pratik olmalarıyla tanınırlar ve eşyalarına da son derece önem verirler. Doğal malzemelerden hoşlanan ancak şık görünümden de ödün vermeyen boğa burçları için rustik ve Akdeniz dekorasyon stilleri uygun olacaktır.

3) İkizler burcu

criarprojetos | ARQUITETURA . INTERIORES . ENGENHARIA: tarz Teras

İkizler burcuna sahip insanlar yenilikçi, eğlenceli, kendine has kişilerdir ve bu nedenle, dekorasyon beğenileri de eklektik stilde olacaktır. Farklı stillere sahip parçaları kendilerine özgü bir biçimde kombine ederek harika bir dekorasyon oluşturma konusunda üstlerine yoktur… Belki profesyonel dekoratörler hariç!

4) Yengeç burcu

Davonport: klasik tarz tarz Mutfak

Yengeç burcuna sahip insanların en bilinen özellikleri evcimen olmalarıdır. İçlerine kapalı vce kırılgan olarak da bilinirler. Bu nedenle sığınakları olarak gösrdükleri evlerine büyük özen gösterirler. Yengenç burcuna uygun dekorasyon ise sıcak ve samimi bir hava oluşturan ve modern stil ile kırsal stilin bir karışımı olan kırsal-şık olacaktır.

5) Aslan burcu

cristianavannini | arc: asyatik tarz tarz Oturma Odası

Kendine güvenen, odak noktası olmayı seven yapısı, eğlenceli karakteriyle, asla burcuna en uygun stil renklerin cesurca kullanıldığı bir dekorasyon olacaktır. Klasik stilde hoşlanan aslanlar istedikleri kadar ihtişamlı bir dekorasyon tercih edebilirler, modern stilden hoşlanan aslanlar içinse renkli ve modern dekorasyonlar öneriyoruz.

6) Başak burcu

olivia Sciuto: kırsal tarz tarz Oturma Odası

Başakr burçları mükemmelliyetçi insanlardır. Her şeylerinin en iyi, en kaliteli, en güzel olmasını isterler… Bu nedenle, başak burçları için minimalizmin kusursuz sadeliğini tavsiye ediyoruz. Mükemmel geometrik şekiller, belirgin çizgiler…

 

7) Terazi burcu

MOB ARCHITECTS: modern tarz Oturma Odası

Dengeli ve barışçıl bir bir karaktere sahip olan terazi burçları için en uygun dekorasyon stili ise klasik stil detaylara sahip olan modern bir dekorasyon olacaktır. Beyaz ve krem rengi gibi açık renkler, toprak renkleri, altın rengi, soğuk ve ferah mavi renk tonları terazi burcu evleri için ideal.

8) Akrep burcu

Pixers: minimal tarz tarz Yatak Odası

Detaycı ve tutkulu akrep burçları aynı zamanda çok merhametli ve cömertlerdir ancak bu özelliklerini gizlemeyi tercih ederler. Dekorasyonları da aynen böyledir. İlk bakışta belki özellikli gelmez ancak akrep burcunun evini inceledikçe, özel detaylar, benzersiz, kendine has parçalar görürsünüz.

9) Yay burcu

cristianavannini | arc: eklektik tarz tarz Oturma Odası

Yay burçlarının en bilinen özellikleri özgürlüklerine düşkünlükleri ve seyahat sevdalarıdır. Bu nedenle, yay burcunun evi gezilerinden topladıkları etnik eşyalar, farklı kültürleren öğredikleri dekorasyon detaylarıyla doludur. Kolonyal stil, Asyatik stil, Akdeniz stili en beğendikleri ve türlü etnik eşyalar ile kombine ettikleri stillerdir.

10) Oğlak burcu

Régua Arquitetura: modern tarz Oturma Odası

Kendinden emin, güçlü ve ciddi yapıdaki oğlaklar dünyayı mücadele ettikleri bir alan, evlerini ise bir sığınak, bir vaha olarak görürler. Bu durumda, ahşap, saz, hasır gibi doğal malzemelerden üretilmiş mobilyalar ve canlı bitkiler ile dekore edilmiş bir evde huzurlu ve rahat olacaklardır.

11) Kova burcu

Design for Love: iskandinav tarz tarz Oturma Odası

Özgün ve yaratcı kişilik özelliklerine sahip kova burcu mensupları aynı zamanda sosyal çevreleri ile uyumlu, kendilerine güvenen insanlardır. Kova burçlarının sadelik, sağlamlık, işlevsellik ve zamansız bir görünümü tercih ederek İskandinav stile yönelmelerini tavsiye ederiz.

12) Balık burcu

Design for Love: endüstriyel tarz tarz Mutfak

Romantik, duygusal ve hayalperest balık burcu mensupları için vintage detaylara sahip endüstriyel stil bir dekorasyon uygun olacaktır. İkinci bir hayat verilmiş parçalar, kusurluluğun estetiği, ham ahşap detaylar, paslanmaz çelik yüzeyler balık burcunun favorisi olacaktır.

https://www.homify.com.tr/yeni_fikirler/4112225/12-farkli-burc-icin-12-farkli-dekorasyon

 

Giriş Yap

Şifre Sıfırlama

Geri Dön
Giriş Yap