Seven Ne Yapmaz Yusuf?


Herkes tatile giderken ben oyunculuk dersi alırdım

Atv’de bu akşam başlayacak ‘Seven Ne Yapmaz’ dizisinin başrol oyuncusu Yusuf Çim: Yakışıklılığın arkasına sığınmış bir oyuncu değilim. Bıkıp usanmadan çalışan bir öğrenciyim. Herkes Bodrum’a, Çeşme’ye tatile giderken, ben yaz kurslarına gidip oyunculuk eğitimi alıyordum.

Ekranların son dönemdeki yükselen yıldızlarından Yusuf Çim, bu sezon atv’nin yeni dizisi ‘Seven Ne Yapmaz’ ile izleyiciyle buluşacak. 26 yaşındaki oyuncu; sadece yakışıklı olduğu için popüler olmadığını, çalışkanlığının ve öğrenme tutkusunun da fark edildiğini söylüyor.
Çim, “Yaz aylarında herkes Bodrum’a, Çeşme’ye tatile giderken, ben yaz kurslarına gidiyordum.
Çok çalışkan bir öğrenciyim” diyor. Metin Balekoğlu’nun yönettiği, Bazı Filmler Yazı Grubu’nun yazdığı, MF Yapım imzalı ‘Seven Ne Yapmaz’da ‘Ozan’ isimli zengin ve şımarık bir genci canlandıran Çim ile diziyi ve gelecek planlarını konuştuk…
 ‘Seven Ne Yapmaz’ın ilk bölümünü bu akşam izleyeceğiz. Bizi neler bekliyor?
Dizide ‘Ozan Ekinsoy’ karakterini canlandırıyorum.
‘Ozan’; zengin, şımarık, uçarı bir tip. Diğer yandan kırılgan ve duygusal bir yönü de var. Babası ülkenin sayılı zenginlerinden, holding patronu…
‘Ozan’ın şımarıklıklarından bıkan babası, onu Safranbolu’daki halasının yanına gönderiyor. Kredi kartlarına, arabasına el koyuyor. Terbiye olsun diye bir nevi ceza veriyor aslında.

yusuf çim sevgilisi ile ilgili görsel sonucu
 ‘Ozan’ orada akıllanıyor mu peki?
Akıllandığını söyleyemeyiz. Orada da kendisine yeni heyecanlar ve yeni uğraşlar buluyor. Daha sonra ‘Nazlı’ ile karşılaşıyor. Başta ‘Nazlı’yla didişip çekişirken sonra ona karşı duyguları değişiyor.
 Aşık mı oluyor ‘Nazlı’ya?
‘Nazlı’yı ve onun dünyasını keşfediyor diyebiliriz.
Çünkü kız ‘Ozan’a inanıyor. Küçük yaşta annesini kaybettiği ve babası da zamanında onu terk ettiği için erkeklere karşı mesafeli bir duruşu var ‘Nazlı’nın. Kendisini doğal yaşama adamış; inekleri var, süt sağıyor. Daha mütevazı bir hayatı var ‘Ozan’a göre. Şehirden böyle bir adam gelip karşısına çıkıyor. Önce ‘Zaten o benim dünyamdan anlamaz’ diyor ama öyle olmuyor. Süreç içinde ‘Ozan’dan etkilenmeye başlıyor.
 Fragmanlardan anladığımız kadarıyla evliliğe kadar giden bir süreç yaşanıyor, değil mi?
Evet, evleniyorlar ama ‘Ozan’ elinde olmayan bir sebeple İstanbul’a dönmek zorunda kalıyor ama bunu ‘Nazlı’ya anlatamıyor. Ondan sonra da olaylar tamamen değişiyor. ‘Nazlı’, kendisini kandırılmış hissediyor. Sonra o hırs ve intikam duygusuyla ‘Ozan’ın peşinden İstanbul’a gidiyor.
Sonra neler yaşanıyor neler…
 Bu hikayede sizi etkileyen şey neydi?
Öncelikle senaryoyu çok sevdim. ‘Seven Ne Yapmaz’; romantik komedi gibi görünse de, aslında içinde inanılmaz bir duygu barındırıyor. Metin Hoca (Balekoğlu) hep çalışmak istediğim bir yönetmendi. Şehir hayatına alışmış, züppe diyebileceğimiz bir adamın köye alışma süreci, orada ‘Nazlı’ gibi doğal bir kızla yaşadıkları, sonra ‘Nazlı’nın yaşadığı dönüşüm beni etkiledi.

BİRE BİR ‘GÜLLÜ’ UYARLAMASI DEĞİLİZ

 Yeşilçam tadı var biraz…
Evet, zaten buradan yola çıktık; tamamen Yeşilçam tadı var. Daha dün Kadir İnanır ile Türkan Şoray’ın bir filmini izledim. O kadar güzel görünüyorlar ki… Bizim dizimiz bire bir uyarlaması değil ama ‘Güllü’yü izlediğimde o kadar çok güldüm ki…
 Kadir İnanır’a hayranlığınız var mı?
Tabii ki var; gelmiş geçmiş en yakışıklı jön!
 Siz de en yakışıklı jönler arasındasınız…
Bu konularda konuşmaktan gerçekten utanıyorum.
Bana yakışıklı denmesi hoşuma gidiyor ama bunu benim söylemem utandırır beni.
 Bu iltifatlar şımartıyor mu peki sizi?
Tam tersine; birisi bana ‘Çok güzel gülüyorsun, güzel görünüyorsun’ dediğinde utanıyorum.
Ben sadece yakışıklılığın arkasına sığınan biri değilim.
Çok çalışıyorum. Gerçekten senaryoyu elime aldığımda beş-altı defa okuyup, not alıp ezberlerim.
Daha bir kere sete ezbersiz gitmemişimdir.
Çalışmaktan usanmayan çok iyi bir öğrenciyim. Bu öğrenme süreci ömrüm boyunca devam edeceği için şımaracağımı sanmıyorum.

Seven Ne Yapmaz’ ile ilgili görsel sonucu
 Dizide babasının ‘Ozan’a verdiği dersi nasıl karşılıyorsunuz?
Bence gayet güzel bir ders veriyor. Karnesinde çok zayıf getiren çocuk tamirciye çırak olarak verilir ya, bu da ona benziyor. Babası, ‘Ozan’ın hayatı öğrenmesini istiyor. Elinden lüksü ve konforu alıp onu köy hayatına yolluyor.
 ‘Ozan’a benzeyen yönleriniz var mı?
Hayır, benimle hiç alakası yok. ‘Ozan’, benden o kadar uzak ki… Onun ukalalığını yansıtmak için çok zorlandım.
Bana çok ters gelen çıkışları ve konuşma biçimi var ‘Ozan’ın.
Çok fütursuz ve başına buyruk birisi. Ben öyle değilim.
 Dizide çok zengin birini oynuyorsunuz. Sizin zengin olma hayaliniz var mı?
Allah’a şükür, hiçbir zaman para öncelikli hedefim olmadı. ‘Şu kadar para kazanayım, bunu alırım’ diye düşünmedim. Ben işimi düzgün yapayım, onun karşılığı gelir. Daha yolun başındayım.
 Peki hayatınızda özel birisi var mı? Nasıl bir sevgilisiniz?
Hayır, yok. Sevdiğim insanı çok sahiplenirim ve kıskanırım ama her şeyin bir sınırı vardır.
 Kafanızda belli bir kriter var mı?
Güzel olmasının yanı sıra akıllı ve zeki olması da çok önemli.
 Şöhreti nasıl yaşıyorsunuz?
Şöhret gibi yaşamıyorum aslında. Sette çalışmaktan şöhret olduğumuzu anlamıyoruz. Dışarıdaki yorumlardan, sete gelen insanlardan ve sosyal medyadan anlıyoruz sadece. Bu işi yapanların belirli bir düzende yaşaması gerektiğine inanıyorum. Beni izleyen ve rol model olarak gören binlerce kişi var.
Onları düşünmem ve buna uygun davranmam gerekiyor.
Seyircinin sevgisini kazanmak çok önemli.
Bunu da dürüstlük ve doğallıkla yapabiliriz.
 Safranbolu’ya daha önce gitmiş miydiniz?
Daha önce gitmemiştim. İstanbul dışında çalışmayı çok seviyorum. Daha önce de şehir dışında çekilen bir dizide oynadım. Oralarda trafik yok; bir yere yetişme telaşı olmadan güne başlıyoruz. Dış mekan çekimleri bana çok doğal geliyor. Safranbolu evleri çok meşhur biliyorsunuz. Yerel halk bizi çok iyi karşıladı ve ağırladı. Hatta bazı sahnelerde Safranbolu halkı da rol aldı. Oradaki çekimleri 10-15 günde tamamladık. Çok sevdim Safranbolu’yu.
 Normalde yaşar mısınız orada? Sever misiniz köy hayatını?
Severim… Bir önceki dizimde Marmaris’teydik.
O dönem 5 yıldızlı otel yerine köy evinde kaldım.
Karakterle bütünleşmek için bunu yapmam gerekiyordu. Yedi ay köyde yaşadım, yani normalde de köyde yaşayabilirim. Bu dizide ise şehirden köye gelip doğal yaşama adapte olmaya çalışan birini oynadığım için, çekimler öncesinde orada kalmamı gerektiren bir durum yoktu.
 Aslen nerelisiniz?
Giresunlu’yum. Beş yıl öncesine kadar her yaz Giresun’a gidiyordum. Doğal yaşama alışığım.
 Birlikte oynamak istediğiniz isimler var mı?
Kenan İmirzalıoğlu’nu çok beğeniyorum. İnşallah bir gün birlikte oynama imkanımız olur. Halit Ergenç’i de çok beğeniyorum.

 

‘OZAN’ İLE ‘NAZLI’NIN AŞKI EKRANA KİLİTLEYECEK

ATV’nin yeni ve iddialı dizisi ‘Seven Ne Yapmaz’da başlıca rolleri Yusuf Çim, Seren Şirince, Ecem Çalık, Sertan Erkaçan ve Serhat Parıl paylaşıyor. Bu akşam izleyiciyle buluşacak olan dizinin renkli karakterlerini yakından tanımak ister misiniz?

YUSUF ÇİM (OZAN EKİNSOY): ‘Ozan’; yakışıklı, havalı, sorumsuz, çapkın, genç bir adamdır. Hayatı boyunca hiç yokluk görmemiş, hiç sıkıntı yaşamamıştır. Tatlı dilli, şeytan tüyü olan zeki biridir ama zekasını bugüne kadar hep çapkınlığa ve haytalığa kullanmıştır. Ta ki bu tavrıyla aile şirketinin sonunu hazırlayana kadar. .. Babasının verdiği ceza, Ozan’ın tüm hayatını değiştirecektir.

SEREN ŞİRİNCE (NAZLI AYCI):
Güzel köylü kızı ‘Nazlı’, ‘Fatma Ana’nın çiftliğinde büyümüş, çalışkan, herkesin yardımına koşan melek gibi bir kızdır. Bebekken annesini kaybetmiş, köyden gitmek zorunda kalan babasını ise hiç tanımamıştır. Annesi yerine koyduğu ‘Fatma’nın kanatları altında büyümüştür. İyi yürekli ‘Nazlı’nın hayatı, ‘Fatma Ana’nın yeğeni ‘Ozan’ın köye gelmesiyle değişir.

ECEM ÇALIK (ARZU AYCI): ‘Arzu’, iyi eğitim görmüş, genç yaşına rağmen babasıyla birlikte çalışmaya başlamış ve çok başarılı olmuş genç bir kızdır. Her daim güzel, şık ve ciddi bir görünümü vardır. Birden hayatına varlığını bildiği ama hiç tanışmadığı ablası ‘Nazlı’ girer. Arzu’nun yaşamı ablasını tanıdıktan sonra çok değişecektir.

SERTAN ERKAÇAN (RECEP KARAMAN): Köye göre hallice bir ailenin biricik oğludur ve ‘Nazlı’ya çok aşıktır. Öyle ki, ‘Nazlı’ yı görünce heyecandan kekeler. ‘Nazlı’nın gönlü olmamasına rağmen, sevgisini göstermekten hiç vazgeçmez. Renkli bir karakter olan ‘Recep’, günün birinde ‘Ozan’a rakip bile olabilecektir.

SERHAT PARIL (MEHMET EĞİLMEZ ): ‘Ozan’ın çocukluk arkadaşı olan ‘Mehmet’, Ekinci Holding’in mobilya fabrikasının temel direklerinden biri, baş ustasıdır. Babası, ‘Ozan’ın babası ‘Orhan Bey’in sağ kolu gibidir. ‘Ozan’ ne kadar hayta, sorumsuz ve işe yaramazsa, ‘Mehmet’ tam tersidir. Aklıyla düşünür, kalbiyle karar verir. Ta ki ‘Arzu’yla tanışana kadar.

HAYRANLARIM YAŞGÜNÜMDE BAĞIŞ YAPIYOR

 Kariyerinizin henüz başındayken bu kadar ilgi görmeyi bekliyor muydunuz? 
Şans, kısmet… Beş-altı yıldır bu piyasadayım ve ufak ufak ilerlediğimi düşünüyorum. Belli bir hayran kitlesi oluştu kendiliğinden… O kitle benim için çok güzel şeyler yapıyor. Mesela 26 Eylül, doğum günüm. Para toplayıp benim adıma bir yere yardım yapacaklar. Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettikleri için, hayrandan çok arkadaş gibi görüyorum onları. O anlamda çok keyifli her şey şu anda.

MÜZİĞİ BIRAKMADIM ÇOK GÜVENDİĞİM BESTELERİM VAR

 Müzikle yola çıktınız ama sonra oyunculuğa başladınız. Müziğe ara mı verdiniz?
Evet, hayat beni o tarafa yönlendirdi. Şu an oyunculuk daha ağır basıyor ama müziği bırakmadım. Hali hazırda çok güvendiğim iki-üç bestem var. Şarkıcılık ve oyunculuğu aynı anda yapmak çok yorucu olur diye, şu an müzik projelerimi askıya aldım. Oyunculuğa sonradan geçtim ama çok sevdim.
 Oyunculuk eğitimi aldınız mı? 
Konservatuvara gitmedim ama ismini sayamayacağım kadar çok oyuncu koçuyla çalıştım. Pat diye oyuncu olmadım yani. Bunun için dört-beş yıl çalıştım. Şarkıcılık yaparken de oyunculuk eğitimleri alıyordum. Millet Bodrum’a, Çeşme’ye tatile giderken, ben yaz kurslarına giderdim. Zamanımı çok iyi değerlendirdim.
 Oyuncu olmasaydınız ne olurdunuz?
Bilgisayar mühendisi olurdum herhalde. Çünkü lisedeyken bilgisayar programlama bölümünde okuyordum.
 Bir yandan modellik geçmişiniz de var… 
Lisedeyken hep kataloglara bakardım. O zamanlar harçlığımı kazanmak için modellik yapıyordum. Modellik yaparken çıkmadığım defile kalmadı. 2011 yılında Best Model’e katılıp ikinci oldum.

Giriş Yap

Şifre Sıfırlama

Geri Dön
Giriş Yap